Dlaczego rozstania tak nas bolą?

285

Rozstania niestety ale są w życiu każdego człowieka nieuniknione, ponieważ wszystko co się kiedyś zaczęło, musi się również kiedyś skończyć. Jednakże czy to jest jedyny powód, dla którego rozstania zadają nam tyle bólu?

Dlaczego rozstania tak nas bolą?
Dlaczego rozstania tak nas bolą?

Wspomnienia – czas powoli leczy rany

Po rozstaniu często wracają do nas wspomnienia, jak chodziliśmy ze swoim byłym partnerem przez X czasu. Naturalnie niektóre osoby zaraz po rozstaniach potrafią wrócić do randkowania w bardzo krótkim okresie, jeszcze inni potrafią przez resztę swojego życia nie wrócić do tego, ponieważ nie potrafią o tym zapomnieć. Przez ten czas, kiedy jesteśmy sami, musimy pamiętać o tym, aby nie popaść w depresję, oraz żeby najlepiej powiedzieć sobie ,,nie” i zrobić coś ze sobą. Wyjście do teatru, wyjście na basen, ćwiczenia fizyczne, to powinno odwrócić naszą uwagę od rozstania, a jednocześnie dać nam trochę pozytywnej energii na następny dzień.

Pięć stopni żałoby po związku

– Zaprzeczenie – Na początek tak naprawdę nie jesteśmy w stanie uwierzyć w to co się stało – zaprzeczamy, bo ,,przecież to żart, jutro się znowu z nią spotkam i będzie wszystko tak jak dawniej”

– Złość –  Obwinianie partnera ,,bo on/a zrobił/a to, tamto źle” już niestety nam nie pomoże. Niekiedy następują nawroty do poprzednich etapów, ale to tylko od nas zależy, ile które stadium naszej ,,żałoby” potrwa.

– Negocjacje – to kolejny, bardzo bolesny etap po rozstaniu. Nasz wewnętrzny głos mówi nam – ,,a może jednak wróci?”, niestety jednak ten moment prawdopodobnie nigdy nie nadejdzie. Im szybciej będziemy w stanie to zrozumieć, tym lepiej ,,leczenie” pójdzie dla nas.

– Depresja – To chyba najdłuższy, i najgorszy okres życia każdego człowieka. Tęsknota, depresja, obwinianie samego siebie – ciężko się od tego opędzić, nawet w ramionach nowego partnera.

– Akceptacja – jak sama nazwa mówi – akceptacja faktu, że nasz czas żałoby dobiegł końca, i możemy zacząć powoli szukać kogoś nowego.