Jak przygotować się do pierwszej randki?

227

Pierwsza randka to coś, co może wzbudzać w nas skrajne emocje. Możemy czuć radość, poddenerwowanie, fascynację, a nawet lęk. Dobrze byłoby postarać się zwalczyć lub zminimalizować negatywne emocje przed randką. Ułatwi nam to odpowiednie przygotowanie się do niej. Na szczęście, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać. Jeżeli się postaramy, napewno zmniejszymy napięcie i udamy się na spotkanie zdecydowanie bardziej pewni siebie. 

Zadbaj o atrakcyjny wygląd

Nie od dziś wiadomo, że zakochujemy się najpierw w tym, co widzą nasze oczy. I choć wygląd to rzecz drugorzędna, mało kto spotyka się z osobami, które kompletnie nie są w ich typie. Nasze szanse na przypadnięcie do gustu drugiej osobie znacząco zmniejsza jednak brak dbałości o swój wygląd zewnętrzny. Brudne buty, włosy w nieładzie lub zniszczone elementy odzieży mogą zrobić wyjątkowo niekorzystne wrażenie na osobie, z którą się spotykamy. Po co zaś odbierać sobie szansę rozwinięcia znajomości już na samym wstępie? Seks randki bez zobowiązań dla dorosłych wymagają zatem tego, abyśmy traktowali drugą osobę z szacunkiem. Warto wyrazić go także poprzez schludny i zadbany ubiór. Postawmy na takie elementy garderoby, w których czujemy się dobrze. Niech podkreślają one atuty naszej sylwetki, a tuszują jej mankamenty. Nie ubierajmy się jednak zbyt strojnie. Garnitur raczej nie będzie dobrą opcją na pierwszą randkę, chyba że ma się ona odbyć w operze.

Randka to nie przesłuchanie

Wiele osób chciałoby jak najszybciej poznać potencjalnego partnera. Często nie chcemy tracić czasu na długie rozmowy, które do niczego nie prowadzą. Warto jednak zadbać o odpowiednie podejście do randki. Przepytywanie drugiej osoby niczym agent FBI raczej nie przyniesie dobrych efektów. Randki dla dorosłych to nie przesłuchanie! Powinny służyć poznawaniu nowej osoby w tempie odpowiadającym obydwu stronom. Powolne odkrywanie kart pomaga także budować napięcie. Odrobina tajemniczości nie zaszkodzi, jeśli chcemy je podtrzymać. Nie oznacza to jednak, że mamy za wszelką cenę udawać trudno dostępnych. Należy nauczyć się sztuki balansowania pomiędzy dystansem a otwartością. 

Spodziewasz się finału w łóżku? Odpowiednio się przygotuj!

Nie da się ukryć, że wiele osób decyduje się na seks już na pierwszej randce. Czy jest w tym coś złego? Absolutnie nie! Warunek jest jednak jeden: zbliżenia intymnego muszą chcieć obie strony. Jeśli nie wiesz, jaki finał będzie miała randka, ale dopuszczasz możliwość seksu, odpowiednio się do tego przygotuj. Zastanów się gdzie możesz zaprosić ją lub jego, jeśli randka w kawiarni czy kinie będzie udana. Warto zadbać także o zabezpieczenie. Chyba nikt z nas nie chciałby ciąży z dopiero co poznaną osobą. Każdemu powinno zależeć również na swoim bezpieczeństwie. Niestety, drogą płciową przenosi się wiele chorób, których warto byłoby się ustrzec. Możemy zatem zdecydować się na zabezpieczenie mechaniczne w postaci prezerwatywy. Najlepiej postawić na te bezlateksowe, gdyby okazało się że druga strona ma uczulenie. Dobrym pomysłem będzie także zakupienie naturalnego lubrykantu.