Jak sprawić, aby twój pierwszy raz nie zakończył się ,,wtopą”?

194

Pierwszy raz jest często czymś niezwykłym, ponieważ od czegoś trzeba zacząć, prawda? Naturalnie większość osób nie wspomina ten moment dobrze, a niektórzy nawet otrzymują prezent, który można dopiero ,,odpakować” po 9 miesiącach… Jak więc sprawić, aby ten pierwszy raz był przyjemny, ale nie okazał się wtopą? O tym dowiesz się już za chwilę!

Jak sprawić, aby twój pierwszy raz nie zakończył się ,,wtopą”?

Zabezpieczaj się!!!

Prezerwatywy to najbezpieczniejszy sposób ochrony podczas pierwszego stosunku. Jeśli nie wiesz jak go stosować – to zamiast robić to spontanicznie, kup paczkę i poćwicz w domu kilka dni przedtem. Przy prawidłowym stosowaniu może nie tylko zapobiegać niechcianej ciąży, ale także zapobiegać chorobom przenoszonym drogą płciową. Warto jednak zaznaczyć, że nawet jeśli twój partner też będzie przeżywał z tobą ,,ten pierwszy raz” – nie oznacza to, że jest zdrowy. Na przykład możesz zarazić się wirusem HIV poprzez transfuzję krwi. Niestety to rozwiązanie ma też wady. Ten rodzaj ochrony może być bardziej bolesny za pierwszym razem lub nieprzyjemny, ponieważ niewłaściwy dobór prezerwatyw osłabi odczucia partnera. Niektórzy mężczyźni mogą nawet mieć penisy większe niż zwykle, co zapobiega noszeniu na nich normalnych prezerwatyw, w wyniku czego mogą pęknąć – dlatego też warto jest kupić kilka paczek przedtem oraz dostosować najlepszy rozmiar dla naszego członka przed pierwszym stosunkiem.

Jakie szanse są na ciąże?

Oczywiście, jeśli stosunek płciowy lub porządny ostry sex następuje w dniu kiedy kobieta nie jest płodna, szansa na ciążę jest bardzo mała. Należy jednak pamiętać, że ciało młodej kobiety nie zostało jeszcze w pełni „wyregulowane”. System regulacji cyklu hormonalnego potrzebuje jeszcze „czasu”, dlatego miesiączka jest nieregularna, a ustalenie 100% pewności w dni płodne jest niemalże niemożliwe, dlatego mimo wszystko warto jest sięgnąć po dodatkowe środki ochronne.

Tabletki antykoncepcyjne

Środki antykoncepcyjne mogą działać na organizm kobiety, czasowo zmniejszać (w zależności od zastosowania) płodność i zapobiegać owulacji. Dużą zaletą tej metody jest zdecydowanie to, że jest bardzo wygodna w stosowaniu, skuteczna i nie zmniejsza przyjemności seksualnej. Jeśli chodzi o wady, to łatwo zapomnieć o przyjęciu kolejnej dawki, nie mówiąc już o tym, że kobieta, która chce zajść w ciążę, musi długo czekać na powrót do poprzedniego stanu płodności. Dodatkowym minusem jest to, że przecież kobieta może mieć inne plany, więc wystarczy, że takiej tabletki nie weźmie. Młodzi mężczyźni mają bardzo niewielkie szanse na wycofanie członka, w szczególności jeśli jest to ich pierwszy raz, dlatego też warto jest stosować środki antykoncepcyjne w tandemie – oznacza to mniej więcej tyle, że możesz przecież korzystać z prezerwatyw oraz tabletek naraz. Wtedy macie większą pewność, że nawet po odbyciu stosunku są mniejsze szanse na to, aby dziewięć miesięcy później pojawiło się dziecko.