Seks bez zobowiązań – jak to robić bezpiecznie?

314

Niezobowiązujący seks wciąż jest poniekąd tematem tabu, choć coraz więcej osób mówi o nim otwarcie. Nie ma się co dziwić temu, że wielu z nas tak chętnie oddaje się tej aktywności. Powstaje nawet wiele stron oferujących sex anonse z ogłoszeniami napalonych dziewczyn. Niesamowicie ważne jest jednak to, aby taki niezobowiązujący seks był bezpieczny. Ciężko jest bowiem odczuwać przyjemność, jeżeli w jakikolwiek sposób czujemy się zagrożeni. 

Jakie zalety płyną z uprawiania niezobowiązującego seksu?

Istnieje sporo zalet płynących z uprawiania seksu bez zobowiązań. Przede wszystkim, seks jest jedną z naszych podstawowych potrzeb. Długotrwałe niezaspokajanie jej może więc wiązać się z uczuciem narastającej frustracji. Wydaje się więc, że najrozsądniej będzie po prostu regularnie rozładowywać swoje napięcie seksualne. Nie każdy pozostaje jednak w związku, a masturbacja nie zawsze będzie w pełni satysfakcjonująca. Jeżeli więc możemy uprawiać seks z kimś, z kim nie łączą nas więzi uczuciowe ani formalne, czy jest w tym coś złego? Absolutnie nie! Seks korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, a także na układ odpornościowy. Może być uprawiany zarówno przez przyjaciół czy znajomych, jak i przez całkowicie obce sobie osoby. Najważniejsze jest jednak to, aby był on bezpieczny. 

Zabezpieczenie to podstawa

Jeżeli zależy nam na bezpiecznym seksie, musimy mieć na uwadze odpowiednie zabezpieczenie. Zdecydowanej większości z nas zależy na tym, aby nie zajść w ciążę z osobą, z którą uprawiamy niezobowiązujący seks. Dziecko mogłoby bowiem wszystko skomplikować. Zagrożeniem są także choroby przenoszone drogą płciową. Mowa tu nie tylko o HIV, ale również o chlamydii, rzeżączce czy o wirusie HPV, odpowiedzialnym między innymi za rozwój raka szyjki macicy u kobiet. Wydaje się więc, że najrozsądniejszy będzie seks bez zobowiązań w prezerwatywie. To mechaniczne zabezpieczenie chroni nas nie tylko przed ciążą, ale również przed wspomnianymi chorobami. Niektórzy nie przepadają jednak za prezerwatywami i decydują się na antykoncepcję hormonalną. Skuteczniej chroni nas ona przed ciążą, ale nie stanowi przeszkody dla schorzeń wenerycznych. Jeśli więc chcemy uprawiać seks bez prezerwatywy, najlepiej jeśli obie strony wykonają stosowane badania.

Gdzie poznać osobę chętną do uprawiania niezobowiązującego seksu?

Aby seks był bezpieczny, należy uprawiać go wyłącznie za obopólną zgodą. Gdzie jednak możemy poznać osobę, która chce uprawiać z nami niezobowiązujący seks? Na tak postawione pytanie nie da się odpowiedzieć w jednoznaczny sposób. Niektórzy będą zainteresowani seksem ze swoim przyjacielem, ale dla innych połączenie seksu i przyjaźni może być niedopuszczalne. Osobę chętną na niezobowiązujący seks możemy również poznać dzięki aplikacjom randkowym. Na pierwsze spotkanie koniecznie umówmy się jednak w miejscu publicznym. Interesującą osobę możemy spotkać także w klubie nocnym. Zachowajmy jednak daleko posuniętą ostrożność, jeżeli decydujemy się na seks z osobą, która dotychczas była dla nas obca.