Fundamenty udanej miłości

276
Fundamenty udanej miłości

Pęd codziennego życia znacznie odciąga nas od jedynej i najważniejszej rzeczy – miłości. Niedostrzeganie potencjału związku kończy się przeważnie jednym – rozwodem. Warto zatem skupić się na tym, co druga osoba ma do zaoferowania i oferuje sobą, aby nie popełnić błędu. Ulubione wspólne czynności mogą wiele zdziałać, tak samo jak niespodziewany maraton ulubionego serialu z popcornem obok.

Rzeczy, o których rozwiedzeni często zapomnieli

Nieświadomie często sami dążymy do separacji i dopiero po stracie często dostrzegamy rzeczy, których mogliśmy uniknąć. Pieniądze i luksus to nie wszystko, bo przecież miłości i prawdziwego szczęścia nie da się kupić.

Na co zatem powinieneś uważać? Przyjrzyj się bliżej:

  • miłość – od tego się zaczyna i na tym powinno się skończyć. Nikt nie potrafi utrzymać związku bez uczucia. Pielęgnuj codziennie swoją miłość i nie pozwól jej wygasnąć. Związki oparte na wygodzie i wzajemnych korzyściach są bezsensu, bo w końcu miłość daje, a nie zabiera. No właśnie daje, dlatego podaruj czasem swojej wybrance jakiś prezent – może to być nawet niezapowiedziany bukiet kwiatów. Drobny prezent ucieszy każdego – warto o tym pamiętać. I nie zapomnij o seksie,
  • zaufanie – miłość bez zaufania jest jak szukanie igły w stogu siana. Może dzisiaj będzie dobrze, a może i nie. Nie można kochać i jednocześnie bać się, że partner bądź partnerka nas skrzywdzi. Stałe pilnowanie, bycie zazdrosnym prowadzi do wyolbrzymiania, a to z kolei kończy się u adwokata. Brak zaufania świadczy najczęściej o niskiej samoocenie, dlatego porozmawiaj ze swoją połówką o każdym Twoim zmartwieniu – pomoże to nie tylko Tobie, ale również wam, ponieważ pokażesz jej zaufanie z Twojej strony,
  • czas – zaufanie wiąże się z poświęceniem odrobiny czasu. Wspólne wypady i rozmowy pochłaniają go całe mnóstwo, więc kiedy nie ma miejsca na takie drobiazgi, to już przegrałeś. Szybko zaczniesz stawiać ukochanego lub ukochaną na drugim miejscu, za pracą i codzienną rutyną, a tego przecież nie chcesz. Wspólnie spędzony czas jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zaoferować.

Miłość jak ogród

Wystarczy jeden i niepozorny gest, aby wszystkie złe myśli runęły. Podobnie działa miłość – nawet najmniejsza czynność może pociągnąć za sobą niespodziewane skutki. Pamiętaj, że każdy dzień z osobą bliską może przynieść Ci coś innego, dlatego warto próbować. Możesz być pewny, że druga osoba nie będzie zła, jeśli czasem pójdziecie na półgodzinny spacer. Chociaż miłość potrafi zabić, więc skup się na tym, co lubi wybranek bądź wybranka serca.

Źródło: https://fajnedziewczyny.pl/