Antykoncepcja – jaki środek najlepiej wybrać?

257

Należyte zabezpieczenie podczas stosunku w dzisiejszych czasach jest absolutnym priorytetem dla osób, które nie chcą akurat mieć w tym momencie dzieci, bądź nie mają ochoty udawać się na wizytę u lekarza wenerologa/ginekologa. Jakie więc są najlepsze sposoby na to, aby zabezpieczyć się niechcianą ciążą?

Antykoncepcja – jaki środek najlepiej wybrać?

Stały partner – higiena – badania -Trzy filary zapobiegawcze

Dbanie o higienę jest bardziej środkiem zapobiegawczym, niż sposobem na zabezpieczenie się przed niechcianą ciążą, ale mimo to jest to i tak metoda z której każdy powinien korzystać, w końcu jeśli sperma dostanie się w pewne miejsca i nie zostanie wymyta, istnieje (chociaż bardzo niewielka szansa) na to aby doszło do zapłodnienia – poza tym trzymanie higieny jest opłacalne, chociażby dlatego, żeby nie psuć seksu naszemu partnerowi. Dodatkowo może i wydaje się to kłopotliwe, ale lekarze zachęcają aby udawać się na badania pod kątem profilaktycznym przynajmniej raz w roku, aby sprawdzić czy na pewno nie jesteśmy na coś chorzy – w końcu nikt nie chciałby się obudzić z rakiem, czyż nie?

Prezerwatywy

Kondomy to jeden z najstarszych oraz najskuteczniejszych sposobów na to, aby uniknąć niechcianej ciąży, ale i również chorób wenerycznych. Naturalnie nie istnieje jeszcze powszechnie dostępny sposób na to, aby zabezpieczenie to dawało skuteczność rzędu 100%, jednakże mimo to, prezerwatywy niemalże w 99 procentach ograniczają to ryzyko, dlatego też warto je stosować kiedy uprawiamy seks z osobą z którą nie jesteśmy w związku, bądź też mamy więcej niż jednego partnera seksualnego na raz. Warto jest również zmniejszyć ilość partnerów seksualnych, ponieważ każda osoba, która jest aktywna seksualnie może zarazić się chorobą weneryczną. Większe ryzyko na zachorowanie na choroby weneryczne mają osoby, które mają większą ilość partnerów seksualnych oraz te, które nie zawsze dbają o odpowiednie zabezpieczenie przed seksem.

Popularne sposoby na antykoncepcję :

– Tabletki antykoncepcyjne

– wkładki domaciczne

– spirala antykoncepcyjna